سایت حاجت
هدیه صلوات آنلاین به امـام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

طرح هدیه صلوات به امام زمان (عج)

قرار گذاشته ایم که هر روز تعدادی صلوات هدیه به امام زمان (عج) کنیم تا هم هر روز یادشان باشیم و هم مورد عنایتشان قرار گیریم؛ و شما را نیز دعوت می کنیم.

در شبانه روز وقت های زیادی را هدر می دهیم. می خواهیم همّت کنیم و در زمان های بی مصرف – مثل زمان هایی که در صف، خیابان، ماشین و ... سپری می شود – تعدادی صلوات هدیه به آن بزرگوار کنیم (حتی فقط یک صلوات در روز).

یاد آن حضرت بودن در هر حال وظیفه هر شیعه ای هست و این طرح هم در راستای زنده کردن همین امر می باشد. البته لازم به ذکر است که این فرهنگ سازی نیاز به همکاری شمای مخاطب دارد که اگر در این زمینه کمک کار ما باشید قطعاً در کسب رضایت آن آقا و هم در کسب ثواب فراوان(1) موفّق خواهید بود (البته به شرط اخلاص).

یک سوال: چرا تعداد صلوات هایی که می فرستیم را در پایگاه ثبت کنیم؟

جواب: همانطور که می دانید، قطعاً خیر و برکتی که در کار جمعی و گروهی هست، در کار فردی نیست. به عنوان مثال آیا ثواب نماز فرادی با نماز جماعت یکی هست؟ و یا آیا ثواب صلوات فردی با صلوات دسته جمعی یکی هست؟ وقتی روایات را می بینیم، می بینیم که ثواب بسیار زیادتری برای نماز و صلواتی که به صورت جماعت خوانده و فرستاده می شود وجود دارد به حدی که بیان شده است فقط خود خدا می تواند اندازه آن را بفهمد. قطعاً این ثواب بیشتر به دلیل فوائد بیشتر آن هست از جمله آنکه این شعائر را زنده نگه می دارد و نمی گذارد فراموش شوند. حال وقتی می بینیم برخی از این فواید در ایجاد یک گروه و ثبت صلوات ها در آنجا نیز وجود دارد، چرا نباید پی به ثواب بیشتر و فائده بیشتر آن ببریم؟

از جمله فوائدی که می توان برای این کار شمرد این است که:

  • باعث زنده کردن یاد آن حضرت در جامعه می شود؛
  • باعث تشویق و برانگیختن دیگران به انجام این کار می شود؛
  • باعث تبلیغ و جا افتادن هرچه بیشتر این طرح می شود؛
  • و .... .

در ثانی، شما می توانید به این مکان به دید مکانی برای ثبت آمار صلوات هایتان نیز نگاه کنید. صلوات هایی که ثبت می کنید به صورت دقیق در پایگاه ثبت شده در آمار شخصی شما محاسبه می گردد و هرگاه خواستید می توانید با یکی از روش هایی که در بخش «راهنمایی» بیان شده است، آمار خود را مشاهده کنید.

# یک نکته: امام علی علیه السلام می فرمایند: «قَلِیلٌ تَدُومُ عَلَیْهِ أَرْجَى مِنْ کَثِیرٍ مَمْلُولٍ مِنْهُ؛ کار اندکى که ادامه یابد، از کار بسیارى که از آن به ستوه آیى امیدوار کننده تر است»(2). لذا پیشنهاد می کنیم که سعی کنید بر این کار مداومت داشته باشید (گرچه روزانه فقط با یک صلوات) و با رقم های بالای صلوات، خودتان را دلزده نکنید. بیشتر به کیفیّت و دوام کار نگاه کنید نه کمیت آن.


(1): رسول خدا رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: «مَنْ سَنَّ سُنَّةً حَسَنَةً فَلَهُ أَجْرُهَا وَ أَجْــر مَنْ عَمِلَ بِهَا إِلَـــى یَوْمِ الْقِیَامَةِ مِنْ غَیْرِ أَنْ یُنْقَصَ مِنْ أُجُورِهِمْ شَیْ‏ء؛ هر کس بنیانگذار روشى نیکو باشد، همچون پاداش کسى که به آن عمل کرده، پاداش دارد و نیــز از پاداش همه آنان که تا روز رستاخیز به آن عمل نمایند بهره‏مند خواهد شد بى ‏آن که از پاداش انجام دهندگانش چیزى کاسته شود.» (الکافی، ج‏۵ ص۹)

(2): (نهج البلاغه، حکمت 278)